Wysiew nasion i uprawa pomidorów z rozsady, amatorska uprawa marchwi i ziemniaków – super filmy!

PomidorCzytelników bloga i naszego poradnika często zachęcam i staram się inspirować do samodzielnej uprawy warzyw w przydomowym ogródku lub na działce. Nie ma to jednak jak zobaczyć wszystko po kolei, co trzeba zrobić krok po kroku, na filmie! Oto, jak siać i postępować z rozsadą pomidorów, jak sadzić ziemniaki w plastikowych workach i posiać marchewkę w… wiadrze!

Takie świetne instrukcje filmowe na YouTube pokazuje użytkowniczka nursem71. Poniżej prezentuję 3 filmiki jej autorstwa. Na pierwszym z nich, zatytułowanym „Pora na pomidora”, zobaczycie jak przygotować do wysiewu doniczki i ziemię oraz jak wysiać nasiona pomidorów. Do filmiku tylko moja uwaga – autorka jest w Anglii i poleca wysiewać pomidory w lutym. W naszym klimacie będziemy to robić raczej od marca do początku kwietnia, a zatem jest jeszcze czas aby zacząć!

Kolejny film „Pomidory, ziemniaki, marchew” to istna perełka! Przede wszystkim autorka filmu dokładnie pokazuje jak postępować z pomidorami gdy przychodzi czas na przesadzenie i pikowanie do większych doniczek. Jeżeli ktoś obawia się wykonywania tego zabiegu, to zobaczcie sobie dokładnie jak to wygląda. Na filmie pokazany jest też ciekawy sposób sadzenia ziemniaków w plastikowych workach oraz wysiewu marchwi w wiadrze. Po tym filmie nikt chyba nie będzie mieć wątpliwości, że na uprawę warzyw można znaleźć miejsce w każdym ogrodzie!

I ostatni z filmów, w którym pokazane jest jak dalej postępować z rozsadą pomidorów, posadzonymi ziemniakami i wysianą marchwią oraz więcej przykładów samodzielnie otrzymanych warzyw z rozsady.

Mam nadzieję, że te filmy Was zaciekawiły. Teraz tylko wziąć narzędzia, doniczki, ziemię i do dzieła. Nie baczmy na zimę za oknem, która w tym roku u nas wyjątkowo długo nie chce ustąpić wiośnie. Rozpocznijmy wysiewy w domu, choćby na okiennym parapecie, a wiosna niebawem u nas zagości!
Zobacz również:
Jakie nasiona kupować?

Jeżeli ktoś z Was się zainspirował tymi filmami, a nie ma jeszcze kupionych nasion warzyw, warto zajrzeć tutaj oraz tutaj. Polecam!

comments: 8 »

8 Responses to “Wysiew nasion i uprawa pomidorów z rozsady, amatorska uprawa marchwi i ziemniaków – super filmy!”

 1. krzywaczka pisze:

  Pięknie.
  Na takie coś czekałem.
  Choć sam już podobne eksperymenty z ziemniakami robiłem,a pomidory około 60 szt od kilku lat uprawiam w pojemnikach pod ścianą domu.
  Proszę podajcie polskie odmiany ziemniaków ,pomidorów ,marchwi itp.które można uprawiać w pojemnikach.Czyli z angielskiego na polskie.
  Gdzie można kupić ten preparat światło przepuszczalny ?
  Jako portal ogrodniczy nie będzie chyba kłopotów ?

 2. Ela pisze:

  Wspaniałe porady. Już wiem, jak praktycznie wykorzystać foremki po jajkach, papierze toaletowym i skąd wziąć „tabliczki” do oznaczania roślin. Dziękuję.

 3. Tośka pisze:

  Właśnie rurki po papierze toaletowym dobry pomysł. Wykorzystam je do pomidorów, mogę, prawda? Posiałam sobie sałatę,pomidory,koper,por,kwiaty begonie stale kwitnące,wszystko dobrze ale lobelię posiałam i ładnie wzeszła lecz po pierwszym podlaniu na podstawek uschła, znika, co się stało,kto mi podpowie.(woda z kranu).
  Pozdrawiam Tośka

 4. Ela pisze:

  naprawdę ciekawe pomysły

 5. jolkaza pisze:

  Wysiałam pomidory wczoraj, właśnie takie do donic, ale z opóźnieniem, więc nie wiem, czy się uda. Ale, co tam spróbować trzeba, Dzięki za rady.

 6. Tośka pisze:

  Super, jesteś wspaniała, dziękuję za takie filmiki. Mam do Ciebie ( myślę,że mogę tak się zwracać,ja mam 63 lata)duży szacunek, też zajmuję się małym ogródkiem, ale jak widzę Twoje efekty to ślinka mi cieknie. Podejrzewam,że jesteś bardzo zdolną i pracowitą i dokładną i punktualną osobą, dlatego efekty są takie jakie są.
  Jeszcze nie uprawiałam w pojemnikach, teraz to zrobię.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

 7. K.Malolepsza pisze:

  Bardzo dziekuje za porady. W tym roku po raz pierwszy hodowalam warzywa w doniczkach i teraz wiem dlaczego mi sie za bardzo nie udaly. Ale teraz jestem gotowa na przyszly sezon :)

 8. proand1 pisze:

  wspaniała instrukcjaPings responses to this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment