Kostka brukowa Iberia

Posted on 11th kwiecień 2013 in Aktualności z branży, Co w trawie piszczy?

Kostka IberiaSzukacie pomysłu na niebanalną nawierzchnię w ogrodzie? Warto zwrócić uwagę na kostkę brukową Iberia, zaprojektowaną dla Libetu przez młodą designerkę Weronikę Ludwik, absolwentkę Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Oto, jak niebanalny może być bruk!

Charakterystyczny kształt wielokąta wyróżnia kostki brukowe Iberia spośród standardowych kostek i płyt. Przez to inspiruje do tworzenia różnorodnych wzorów i układów – zarówno ażurowych, jak i szczelnie pokrywających teren. Kompozycje ażurowe, oprócz walorów estetycznych w naturalny sposób przyczyniają się do odprowadzania wody do gruntu oraz umożliwiają swobodny porost traw. Z tego względu kostka brukowa Iberia dołączyła do grupy produktów ekologicznych.

Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu właśnie możliwość tworzenia wzorów ażurowych, w których przestrzenie między kostkami brukowymi wypełnia ozdobne kruszywo lub żwir. Na obrzeżach ścieżki czy tarasu, w takich szczelinach można posadzić jakieś skalniaki czy znoszące suszę gatunki traw.

Kostka Iberia dostępna jest w 4 kolorach (grafitowym, popielatym, kasztanowym i pastello), dzięki czemu dobrze komponuje się z różnymi stylami aranżacji przestrzeni przydomowych. Jest to produkt dekoracyjny jednak ze względu na dużą wytrzymałość elementów, kostkę można układać nie tylko na tarasach, w ogrodach i przydomowych placach – ale także na podjazdach.

Kostka Iberia

2 komentarze to “Kostka brukowa Iberia”

 1. ajka pisze:

  “Utwory pani czytałem starannie, lecz nie ma słowa w nich o Beatrycze” – pisał poeta, a ja z Pani artykułu nie dowiedziałem się, gdzie i za ile można nabyć to cudo. Serdecznie pozdrawiam i proszę o łaskawą informację.
  Andrzej

 2. admin-rafaloku pisze:

  Andrzeju, orientacyjna cena jaką otrzymałem od producenta to 2,20 zł netto szt. Szukać można w autoryzowanych punktach sprzedaży. Ich lista jest na stronie Libetu:
  http://www.libet.pl/autoryzowane-punkty-sprzedazy
  Pozdrawiam!Pings responses to this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment