Kosiarki na medal

Od poznańskich targów Gardenia minęło już sporo czasu, co jednak nie znaczy, że powinniśmy o nich zapomnieć. Wydarzenie z końca lutego przyniosło bowiem prawie 30 złotych medali MTP. Obok nasion, odmian roślin uprawnych, nawozów i małych narzędzi ręcznych trafiły one także do ciekawych maszyn i urządzeń.

Większość nagrodzonych maszyn to kosiarki różnego typu. Zwykłe kosiarki ręczne reprezentują trzy modele: Al-Ko Highline 526 VSI, Honda HRX 537 VKE i Toro Recycler® 20961 SmartStow®. Ta pierwsza może się pochwalić systemem Airmaxflow poprawiającym parametry zbierania trawy, druga – systemem regulacji prędkości koszenia, a trzecia jest niezwykła pod tym względem, że po złożeniu może być przechowywana pionowo.

Kto chce wypróbować samojezdne roboty koszące, również może wybierać pomiędzy złotymi medalistami: Robomow RX20 Pro, AL-KO 100 i Stiga Autoclip 530 SG. Wszystkie są sterowane za pomocą aplikacji mobilnych. Jedna z takich aplikacji, Automower® Connect firmy Husqvarna, także doczekała się nagrody na tegorocznej Gardenii.

Dla posiadaczy dużych trawników odpowiednie będą kosiarki samojezdne, czyli traktory koszące. Wśród laureatów są one reprezentowane przez dwa komfortowe pojazdy: Al-Ko Solo T 23-125 i Stiga Tornado 7108 HWS. A z drugiej strony jest też coś całkiem małego, do koszenia w trudno dostępnych miejscach: urządzenia akumulatorowe Stihl i Stiga oraz spalinowe Honda.

Z „większych” pojazdów warto wymienić także dwie miniładowarki: przegubową ładowarkę kołową Wacker Neuson WL28 i gąsienicową Toro Dingo TX 1000 WT. Łączy je zwrotność, lekkość i zdolność do współpracy z najróżniejszym osprzętem.

Wszystkie wyżej wymienione maszyny można kupić na portalu ogłoszeniowym http://www.machineryzone.pl/, który posiada cały dział maszyn do utrzymania zieleni.

comments: 0 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment