Oceń Encyklopedię Roślin i odbierz nagrodę!

Od 3 lat z ogromnym zawzięciem i pasją, wspólnie z grupą współpracowników, a zarazem przyjaciół, tworzymy internetową encyklopedię roślin kwiaty-ogrody.pl. Strona ruszyła 4 stycznia 2009 roku. A zatem za nieco ponad dwa tygodnie będzie obchodzić swoje 3 urodziny. Z tej okazji przygotowałem konkurs z fajnymi nagrodami dla naszych czytelników i osób aktywnych w internecie.

Dodatkową motywacją był wpis na pewnym zaprzyjaźnionym blogu. Zacznę właśnie od tego wpisu. Otóż Pani Justyna Cieślachowska, autorka firmowego bloga Gaudium Garden napisała wpis „Zaawansowane wyszukiwarki roślin”. We wpisie tym Pani Justyna przedstawia 6 stron internetowych z leksykonami i encyklopediami roślin, które umożliwiają dobór roślin wg określonych kryteriów. Każda witryna jest opisana wg określonego schematu, co umożliwia ocenę tych stron i porównanie ich wad i zalet. I tak Pani Justyna wyróżnia, która witryna ma największą bazę roślin, która najlepsze opisy roślin, a która najbardziej praktyczną wyszukiwarkę roślin. Wpis zawiera naprawdę ciekawą porcję informacji dla osób poszukujących stron z encyklopediami roślin. To taki praktyczny, krótki przegląd rynku polskich internetowych encyklopedii i leksykonów roślin.

Z ogromnym zainteresowaniem to zestawienie przeczytałem i niezmiernie mnie ucieszyło, że wśród wymienionych stron znalazła się i nasza encyklopedia roślin kwiaty-ogrody.pl

Mało tego, okazuje się, że zdaniem Pani Justyny nasza encyklopedia wypada całkiem nieźle w porównaniu do konkurencji. Dziękuję bardzo Pani Justyno za to wyróżnienie. Na pewno ucieszą się też pozostali współautorzy, bo doceniła Pani nasz wspólny trzyletni wysiłek!

Wszyscy poznaliśmy się na forum portalu PoradnikOgrodniczy.pl i to na tym forum zrodził się pomysł na encyklopedię roślin. Naszym celem jest stworzenie największej w Polsce bazy roślin ogrodowych i doniczkowych z możliwością wyszukiwania wg cech wyglądu i wymagań uprawowych. W ten sposób chcemy ułatwić dobieranie roślin i samodzielne projektowanie ogrodu.

Zbliżające się 3 urodziny encyklopedii roślin kwiaty-ogrody.pl i wpis na blogu Gaudium Garden dały pomysł na konkurs dla naszych czytelników i aktywnych internautów. Konkurs dla wszystkich, którzy piszą własne blogi lub mają własne strony internetowe.

Zapraszam Was do wizyty na stronie kwiaty-ogrody.pl – koniecznie wypróbujcie naszą wyszukiwarkę roślin i oceńcie jak działa. Czy spełnia Wasze oczekiwania? Swoje opinie opublikujcie na Waszych blogach i stronach internetowych, a autorom najciekawszych wpisów wyślę w nagrodę drobne upominki.

Oto, co dokładnie należy zrobić:

  • odwiedź stronę kwiaty-ogrody.pl i przetestuj naszą wyszukiwarkę roślin
  • umieść na swojej stronie lub blogu opinię o naszej encyklopedii roślin i koniecznie podlinkuj do kwiaty-ogrody.pl
  • wyślij do mnie na adres biuro@poradnikogrodniczy.pl linka do wpisu na Twoim blogu lub stronie abym mógł go zobaczyć, zasugeruj też który upominek chcesz otrzymać


Oczywiście piszcie o swoich prawdziwych odczuciach. Czekam również na krytyczne opinie. Piszcie zatem i o tym co Wam się na stronie podoba, jak i o jej wadach. Wszelkie pomysły na poprawienie strony kwiaty-ogrody.pl są mile widziane. Na Wasze wpisy czekam do 4 stycznia 2012 roku. Potem wybiorę autorów najciekawszych wpisów i tutaj na blogu ogłoszę kto otrzyma ode mnie upominki. Będą też linki do wyróżnionych blogów.

Nagrody to:
1) kalendarze z logo PoradnikOgrodniczy.pl na 2012 rok (5 sztuk)
2) płócienne torby z logo PoradnikOgrodniczy.pl (5 sztuk)
3) jesienne wydanie czasopisma Garden&Garden (1 sztuka)

Zainteresowanych zapraszam do udziału w naszej zabawie i pisania na temat strony kwiaty-ogrody.pl Przypominam – na Wasze wpisy czekam do 4 stycznia 2012 roku.

comments: 0 » tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment