Święto Kwiatów na IX Festiwalu Róż już zakończone

W miniony weekend (16 – 17 lipca) już po raz dziewiąty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Święto Kwiatów na Festiwalu Róż, które przyciągnęło tysiące Warszawian i turystów. O zbliżającej się imprezie informowaliśmy w poradniku ogrodniczym. Dziś, po jej zakończeniu, pora na wspomnienia i refleksje.

Tegoroczne święto obfitowało w liczne atrakcje florystyczne i rozrywkowe. Specjalnie na tę okazję już po raz dziewiąty Klub Florystów Polskich SITO, którego Prezesem jest Pani Anna Nizińska, przygotował przepiękne aranżacje kwiatowe oraz instalacje florystyczne w postaci sukien utkanych z kwiatów, których pomysłodawcą jest Mistrz Florystyki z Łotwy Druvis Ciritis. Polska publiczność miała możliwość podziwiania jego prac po raz pierwszy podczas Święta Róży w Kutnie w roku 2009.

W ogrodzie zaprezentowane zostały także OBIEKTY – INSTALACJE wykonane przez grupę Akademii Florystycznej oraz uczestników pierwszych florystycznych warsztatów plenerowych „Roślinne przeobrażenia – Sztuka Widzenia”, których organizatorem był Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA z siedzibą w Broniszach. Opiekunem merytorycznym i konsultantem projektów  był międzynarodowy sędzia florystyczny, Mariola Miklaszewska, oraz mistrz florystyki, Marta Stefańska. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrzynie florystyki: Magdalenę Birulę – Białynicką i Karolinę Ładyżynską oraz Monikę Bębenek.

W pierwszym dniu święta rozstrzygnięto konkurs florystyczny zatytułowany „Wyraź to kwiatami”, którego zwyciężczynią została Mistrzyni florystyki – Monika Wilgocka. Jej zwycięzka kompozycja na fotografii poniżej.

Odwiedzający brali udział w licznych konkursach z nagrodami, słuchali koncertów muzycznych,
uczestniczyli w rytuale parzenia herbaty oraz pozowali do zdjęć w studio specjalnie zaaranżowanym przez Panasonic.

W ogrodzie udzielano porad na temat pielęgnacji kwiatów, a na kiermaszu można było zakupić kwiaty i rośliny doniczkowe oraz rabatowe. Na stoisku Polskiej Róży sprzedawano przetwory i soki z dzikiej róży, słynącej z cennych dla zdrowia właściwości.

Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak: czytanie bajek, malowanie buziek, kącik plastyczny, konkursy z nagrodami, układanie puzzli. Po ogrodzie chodził znany miś, rozdający żelki.

Wydarzenie ma charakter społeczny, a jego celem jest zachęcenie rodzin do obcowania z przyrodą, kontaktu z kwiatami i roślinami oraz poszerzania wiedzy na ich temat.
Organizatorem Święta Kwiatów na Festiwalu Róż jest Biuro Kwiatowe Holandia oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment