Targi Flowers & HorTech także w Polsce

Posted on 10th Wrzesień 2011 in Aktualności z branży, Co w trawie piszczy?, Warto zobaczyć

W 2012 roku fanów piłki nożnej w Polsce czeka wielkie wydarzenie – EURO 2012. Miłośników ogrodnictwa czeka nie mniejsza niespodzianka, która zapewne stanie się najważniejszym wydarzeniem 2012 roku w branży ogrodniczej. Firma BTO Exhibitions BV z Holandii zdecydowała się na organizację targów Flowers & HorTech w Polsce! Flowers & HorTech Poland 2012, Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki, odbędą się w dniach 20 – 22 marca 2012, na terenie Rynku hurtowego w Broniszach, pod Warszawą.

 

Flowers&HorTech Poland 2012 będzie pierwszą, międzynarodową platformą spotkania sektora ogrodniczego i florystycznego w Polsce. Targi odbędą się na terenie rynku, gdzie na co dzień rozwija się biznes kwiatowo-ogrodniczy.

 

Oddzielny sektor podczas targów Flower&HorTech Poland 2012 będzie stanowić Greenhouse Technology Poland 2012, dotyczące technologii szklarniowych oraz sprzętu.

 

Co sprawiło, że zagości u nas tak renomowana impreza? Tempo wzrostu gospodarczego stawia Polskę wśród najszybciej rozwijających się krajów Unii Europejskiej. Od czasu upadku komunizmu, Polska prowadzi politykę liberalizacji gospodarki i jest przykładem udanego przejścia z gospodarki centralnie planowanej do gospodarki rynkowej. Polska jest jedynym członkiem Unii Europejskiej, który uniknął spadku PKB podczas obecnej recesji. Po Rosji jesteśmy jest największym w Europie Wschodniej rynkiem kwiatów i roślin (wartość 600 mln euro).

 

Uprawa warzyw, kwiatów i roślin cebulowych zwiększa się stopniowo w Polsce i ma ogromny potencjał. Po przystąpieniu Polski do UE nastąpił znaczny wzrost powierzchni przeznaczonych pod szklarnie od 60 do 80 hektarów rocznie. Znaczna część tych szklarni jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i technologie.

 

Więcej informacji na temat Flower&HorTech Poland 2012 można znaleźć na stronie: www.flowers-hortech.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment