Targi MIASTO OGRÓD – Zielony design w Szczecinie, XV Targi Roślin i Architektury Krajobrazu

MIASTO OGRÓD – Zielony designBogaty program, a w nim obok części wystawienniczej, wydarzenia towarzyszące: konferencja branżowa, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, ogród pokazowy, kiermasz ogrodniczy – to atuty, które przyciągają na targi MIASTO OGRÓD – Zielony design do Szczecina wielbicieli zieleni. Tegoroczna 15. edycja targów odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia.

Targi MIASTO OGRÓD – Zielony design spotykają się z zainteresowaniem architektów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, hurtowników. Jest to także impreza chętnie odwiedzana przez deweloperów, firmy budowlane, wykonawcze, jak i klientów indywidualnych. – Dla jednych targi są miejscem promocji, nawiązywania kontaktów biznesowych, pozyskiwania klientów, dla innych – zdobywania wiedzy, czerpania pomysłów i inspiracji, dla jeszcze innych – okazją do rozmów o ogrodach i roślinach czy robienia korzystnych cenowo zakupów ogrodniczych – podsumowuje Lidia Kuszyk, organizator targów.

W dniach 19-21 kwietnia br. w Szczecinie trzeba po prostu być. Odbędzie się tu XV już edycja  targów MIASTO OGRÓD – Zielony design. 70 wystawców i ok. 7 tys. zwiedzających – to bilans ubiegłorocznej edycji. Spośród wielu atrakcji na uwagę zasługuje Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, miejsce promocji architektów krajobrazu, którzy działają na rynku nie dłużej niż trzy lata.

MIASTO OGRÓD – Zielony design

Jak co roku, na targach znajdziemy szeroki wybór nasion i roślin do naszych ogrodów.

Ponadto integralną część targów stanowi konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, skierowana do profesjonalistów z branży ogrodniczej i budowlanej. Jej tegoroczny tytuł: „Kropla wody drąży skałę – Metamorfoza zieleni poprzez wodę”. Wśród prelegentów – wykładowcy akademiccy i specjaliści, wśród podejmowanych zagadnień: nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na rynku architektury krajobrazu, badania naukowe, zrealizowane projekty, bieżące trendy. Pojawią się takie tematy, jak: pływające wyspy, ekologiczne oczyszczalnie stawów, wykorzystanie wody opadowej, nadrzeczne parki, ekologiczna ochrona brzegów rzek, rekultywacja terenów poprzemysłowych poprzez wodne aranżacje i zieleń.

Gościem specjalnym konferencji będzie Maryann Harris – architekt krajobrazu, prezes Irlandzkiego Instytutu Kształtowania Krajobrazu, przewodnicząca Forum Miast i członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu. Zajmuje się ona polityką krajobrazową na poziomie całego ośrodka miejskiego. Podczas wystąpienia w Szczecinie Harris na przykładach znanych sobie z praktyki opowie o parkach nowej generacji, których wyróżnikami są bioróżnorodność, woda i energia odnawialna.

Ogró pokazowy

Ciekawych wrażeń może dostarczyć wizyta w ogrodzie pokazowym, jaki będzie zlokalizowany na terenie targów.

Targi są także doskonałym miejscem promocji studentów architektury krajobrazu. W czasie ich trwania na terenie zewnętrznym MTS powstanie ogród pokazowy, stworzony według zwycięskiego projektu, wyłonionego podczas konkursu odbywającego się wśród studentów Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Tym razem będzie to ogród w stylu naturalnym. W realizację ogrodu pokazowego angażują się firmy z branży ogrodniczej i budowlanej.

Atrakcją targów będą także pokazy florystyczne, wystawa bonsai i pokazy formowania mini-drzewek. Jak co roku na targach nie zabraknie kiermaszu ogrodniczego, w czasie którego można będzie kupić materiał roślinny, wyposażenie oraz dekoracje ogrodowe.

Przy targach współpracuje: miasto Szczecin, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Szczecin, Abrys i czasopismo Zieleń Miejska.

Informacje i zgłoszenia:
www.mts.pl, Lidia Kuszyk, lidia.kuszyk@mts.pl, tel. 91 464 44 65.
MTS, ul. Struga 6-8.
Godziny otwarcia: pt.-sb.10:00-18:00, nd. 10:00-17:00; wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment