Wśród Nocnej Ciszy – wystawa w Wilanowie

Posted on 7th Grudzień 2011 in Aktualności z branży, Co w trawie piszczy?, Warto zobaczyć

Od 4 do 18 grudnia 2011 roku, w godzinach 10.00 – 16.00. w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbywa się ósma edycja bożonarodzeniowej wystawy z cyklu „Wśród Nocnej Ciszy”. Organizatorami wystawy są: Muzeum Pałac w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Sigma International.

Podczas tegorocznej wystawy można podziwiać liczne dekoracje świąteczne wykonane z kwiatów, owoców, papieru czy innych naturalnych elementów, które można znaleźć podczas spaceru po lesie. Miłośnikom oryginalnych pomysłów z pewnością przypadną do gustu oryginalne choinki, które mogą zastąpić tradycyjne drzewka. Wśród kompozycji pojawiły się aranżacje okien, drzwi, parapetów i mebli. W pracach użyto poinsecje i hiacynty, okrzyknięte roślinami grudnia.

Tegoroczna ekspozycja została przygotowana m.in. przez uczniów Podyplomowych Studiów Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów oraz Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, Pracownię Wrzosowisko, Kwiatową Manufakturę, Studio Bukieciarskie, Ogrody Królewskie, Galerię Primrose, Stars for Europe oraz Biuro Kwiatowe Holandia. Autorką nietypowych choinek, budzących zachwyt wśród zwiedzających jest Mariola Miklaszewska, właścicielka Akademii. Komisarzem wystawy jest Pani Urszula Zbierzchowska.

W ramach wystawy w dniu 8 grudnia 2011, w godzinach 10:00 – 17:30 odbędą się warsztaty z rysunku secesyjnego. W dniach 17-18 grudnia 2011 po wcześniejszej rezerwacji miejsc będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych zatytułowanych „Przedświąteczny weekend w Wilanowie” (rezerwacja@wilanow-palac.pl). Zajęcia odbędą się o godz. 10.30 i 13.30. W dniu 17 grudnia o godz. 16:30 odbędzie się również uroczysty koncert Harmonium Duo „Akordeon pod choinkę”.

Wystawa jest źródłem inspiracji dla osób, które lubią dekorować własne mieszkania w okresie świąt. Patronat medialny nad wystawą objęli: Radio dla Ciebie, kwartalnik Bukiety, miesięcznik Weranda oraz kilka branżowych portali internetowych.

Zobacz również:
Gwiazda betlejemska – kwiat na Boże Narodzenie
Wieniec adwentowy – co oznacza, jak zrobić
Choinka w doniczce po świętach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment