Cztery pory roku w ogrodzie z narzędziami Fiskars QuikFit

Posted on 13th Czerwiec 2012 in Narzędzia i sprzęt, Porady ogrodnicze

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie trwają niemalże cały rok. Sezon rozpoczyna się już w styczniu, kiedy bielimy pnie drzew owocowych, cały czas doglądając zimujących roślin. Wiosną natomiast rozpoczyna się intensywne spulchnianie gleby, wyrywanie chwastów i sadzenie roślin. Lato to głównie okres wypoczynku na łonie natury, ale nie tylko. W tym czasie warto zaplanować prace poprawiające kondycję naszego ogrodu, doglądać rośliny pod kątem występowania chorób i szkodników oraz regularnie nawadniać swoje uprawy. Jesień natomiast przynosi ze sobą gruntowne porządki i przygotowania do zimy. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie możemy cieszyć się jego pięknem przez cały rok. Fiskars QuikFit™ to szeroka gama narzędzi umożliwiających efektywną pracę o każdej porze roku.

Wiosenne prace w ogródku
Do jednych z podstawowych zabiegów, jakie należy wykonać wczesną wiosną na trawniku, należy wertykulacja, polegająca na pionowym nacinaniu darni. Proces ten można przeprowadzić m.in. za pomocą aeratorów Fiskars QuikFit™ – aeratora obrotowego, którego ostrza z hartowanej stali spulchniają i napowietrzają powierzchnię, pozwalając przenikać substancjom odżywczym w głąb trawnika lub aeratora obrotowego brzegowego, który umożliwia efektywną pracę przy krawędziach trawnika.

Letnia pielęgnacja
Latem można zadbać o kondycję ogrodu. Do tego typu zadań służy kultywator. Narzędzie umożliwia przenikanie substancjom odżywczym w głąb gleby, pozwala na lepsze dotarcie wody, powietrza i światła do korzeni, dzięki czemu rośliny mają zapewniony prawidłowy wzrost. Kultywatory przeznaczone są głównie do głębszego spulchniania oraz napowietrzania gleby – umożliwiają dotarcie na głębokość 5 – 15 cm. Mogą być także stosowane do kruszenia skorupy na glebach zwięzłych i niszczenia chwastów.

W linii Fiskars QuikFit™ znajdują się różne typy kultywatorów, wspomagających uprawę, spulchnianie i napowietrzanie gleby. Ciekawym rozwiązaniem
jest kultywator z motyką, łączący w sobie dwa narzędzia do uprawy ziemi.

Jesienne porządki
Wiele prac związanych z przygotowaniem ogrodu na kolejny sezon odbywa się jesienią. Dokonujemy wówczas nowych nasadzeń, zabezpieczamy rośliny przed mrozami, przekopujemy glebę.

W przygotowaniu rabat do obsiewu, rozbijaniu twardych grudek ziemi czy usuwaniu chwastów pomocna będzie motyka duńska Fiskars QuikFit™. Ostre krawędzie narzędzia umożliwiają szybkie wykonanie danej czynności. Wśród różnych typów motyk w linii Fiskars QuikFit™ na uwagę zasługuje także motyka 3-funkcyjna, idealna do spulchniania gleby i pielenia.

Grabimy po zimie
W ofercie Fiskars QuikFit™ znajduje się wiele rodzajów grabi, wykonanych z wysokiej jakości tworzywa lub stali. Wśród nich znajdują się zarówno grabie uniwersalne z głowicą z tworzywa FiberComp™ – idealne do przygotowania powierzchni do obsiewu, jak również szerokie grabie do trawnika z głowicą
z wysokiej jakości stali. Niezastąpione w tego rodzaju pracach są także grabie wachlarzowe (zwane również „miotłograbiami”). Przydatny będzie także skareator Fiskars QuikFit™, który służy do usuwania filcu z darni oraz do nacinania i rozbijania brył ziemi.

Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są aluminiowe trzonki, dostępne także w wersji teleskopowej o regulowanej długości od 2,4 m do 4 m (dla większego bezpieczeństwa użytkownika posiadają podwójny system blokowania). Trzonki Fiskars QuikFit™ charakteryzują się łezkowatym przekrojem, który zwiększa wygodę pracy. Trzonki dostępne są w dwóch kolorach – grafitowym i terakota (teleskopowe w kolorze grafitowym). Do łączenia głowic różnych producentów z trzonkiem Fiskars QuikFit™ służy adapter z wysokiej jakości tworzywa.

Zamów narzędzia Fiskars QuikFit™ przez internet…

Zobacz również na blogu:
Narzędzia ogrodnicze przydatne jesienią
Jak zabezpieczyć narzędzia ogrodnicze na zimę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment