Deski kompozytowe na taras

Termy Maltańskie, nadmorska scena w Gdyni oraz pomost żeglarski w Dąbrowie Górniczej. Co łączy te obiekty? Wszędzie znalazły zastosowanie deski kompozytowe. Czy nadają się one również do naszych ogrodów lub na tarasy? Poznaj możliwości zastosowania desek kompozytowych.

Deski kompozytowe wykonane są z mączki drzewnej i PVC.

Dużą odporność na czynniki atmosferyczne zawdzięczają wykorzystaniu tworzywa polimerowego. Natomiast zapach drewna i kolorystyka imitująca drewniane powierzchnie to zasługa mieszanki pyłu drzewnego. Powstały materiał zapewnia estetyczny, imitujący drewno, wygląd na wiele lat użytkowania, a przy tym nie wymaga tak częstej pielęgnacji jak naturalne drewno. Z uwagi na te właściwości, coraz więcej firm uwzględnia w swoich projektach wykorzystanie desek kompozytowych.

 

Nie taki zwykły kompozyt

Produkty z kompozytu cechują się wysoką trwałością, nie pękają, nie gniją, nie pęcznieją, są mrozoodporne i nie rozwarstwiają się pod wpływem działań zewnętrznych. Są zatem wolne od wszelkich wad, z jakimi spotykamy się przy użytkowaniu desek z drewna naturalnego

Deski kompozytowe DuoFuse doskonale nadają się na pokrycie tarasów, wykończenie basenów, oczek wodnych oraz pomostów żeglarskich i wędkarskich. Z uwagi na ryflowaną i antypoślizgową powierzchnię oraz szybki montaż wykonaliśmy ostatnio projekt dla Term Maltańskich w Poznaniu. Deski w kolorze tropikalnego brązu doskonale komponują się z basenem wychodzącym na zewnątrz obiektu – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, producenta kompozytu DuoFuse.

 

Deski kompozytowe wykorzystano również do pokrycia tarasu restauracji w Jeleniej Strudze SPA RESORT, przy montażu letniej sceny w Gdyni oraz w Dąbrowie Górniczej przy budowie pomostu na kąpielisku Pogoria III. – deski kompozytowe nie blakną i nie nasiąkają wodą, są odporne na pleśń, grzyby i szkodniki. To solidny materiał nadający się do budowy konstrukcji znajdujących się przez cały rok na zewnątrz – dodaje B. Korzeniewski.

 

Nic trudnego

System desek tarasowych mocowany jest za pomocą specjalnych klipsów, „na zatrzask”. Ważnym elementem przy montażu desek kompozytowych, jest zachowanie 4 mm odstępu, który umożliwi odprowadzenie wody oraz rozszerzenie desek pod wpływem temperatury. Deski kompozytowe są również wygodne przy codziennej eksploatacji, ponieważ nie wymagają częstej pielęgnacji ani używania środków konserwujących. Aby usunąć zabrudzenia, wystarczy umyć deski wodą pod wysokim ciśnieniem (do 80 barów) lub użyć zwykłych środków czyszczących.

Deski kompozytowe DuoFuse ze względu na praktyczne właściwości i estetyczny wygląd, doskonale imitujące drewniane powierzchnie, sprawdzają się zarówno jako materiał wykończeniowy basenów, jak i pokrycie pomostów oraz tarasów. Deski są odporne na szkodliwe działania zewnętrzne, gwarantują utrzymanie pierwotnego wyglądu przez długi okres użytkowania. Ładna stylistyka, prosty montaż i pielęgnacja nie wymagająca dużej uwagi to czynniki decydujące na korzyść produktów z kompozytu.

Zobacz również:
Deski przy domu i mieszkaniu. Jakie deski wybrać?
Podesty tarasowe drewniane
Zabezpieczenie desek tarasowych
Meble ogrodowe. Jakie wybrać?

Zobacz także w naszym poradniku:

Materiał prasowy nadesłany przez PASSION Public Relations

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment