Kosiarka ręczna bębnowa – opinie, jak działa

Jako mieszkańca jednego z osiedli niemal codziennie rano budzi mnie warkot sprzętu używanego przez pracowników pielęgnujących zieleń wśród naszych bloków – latem są to spalinowe kosiarki lub nożyce do żywopłotu, jesienią dmuchawy do liści, a zimą odśnieżarki. I nie wiadomo czy z tej zieleni osiedlowej jest więcej przyjemności czy hałasu. Jest oczywiste, że firm pielęgnujących zieleń miejską nie przekonam. Ale choć posiadaczy niewielkich ogrodów prywatnych zachęcam do używania urządzeń cichych, takich jak np. ręczne kosiarki bębnowe.

Kosiarki mogą być zasilane na wiele sposobów. Na rynku dostępne są kosiarki z napędem spalinowym, elektrycznym czy akumulatorowym. Wybór odpowiedniej kosiarki zależy od indywidualnych preferencji i przede wszystkim powierzchni ogrodu. Do ogrodów o powierzchni nie przekraczającej 250 m² wystarcza zazwyczaj kosiarka ręczna bębnowa, nie wymagająca dodatkowych źródeł energii.

Kosiarka spalinowa przy tak małym ogrodzie nie spełni swojego zadania, ponieważ koszty paliwa i konserwacji sprzętu będą zbyt wysokie, a kosiarka nie będzie wykorzystywać w pełni swoich możliwości. Kosiarki spalinowe są także dużo cięższe i mniej zwrotne.

Znacznie ciszej pracują kosiarki elektryczne ale nasi sąsiedzi i tak będą czasem narzekać na hałas. No i pozostaje problem kabla zasilającego, z którym trzeba będzie krążyć wokół rabat, drzew i krzewów, manewrując tak aby się nie zaplątał i by nie uszkodzić roślin. A przecież w małym ogrodzie, w którym nie starcza miejsca na każdą ukochaną roślinę, zazwyczaj powierzchnię wykorzystujemy intensywnie, wszystko jest nasadzone gęsto.

Dlatego, z myślą o małych ogrodach, powstała kosiarka ręczna bębnowa. Nie wymaga prądu ani paliwa – jej jedyny napęd to osoba prowadząca. Uważa się, że praca z ręczną kosiarką bębnową wymaga więcej wysiłku ale jeżeli kosiarka jest dobrej jakości – będzie wygodna w prowadzeniu, efektywna, cicha i przede wszystkim oszczędna. Takie właśnie jest, zaprezentowane nam, urządzenie marki GARDENA.

Trawnik jest wizytówką naszego ogrodu, miejscem relaksu, wypoczynku i rekreacji. Zachowanie go w dobrej kondycji wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kosiarki ręczne bębnowe GARDENA wydają się gwarantować taką właśnie perfekcyjną pielęgnację trawnika. 

Jak działa kosiarka ręczna bębnowa GARDENA?

Otóż cała technika oparta jest o ostrze noża. Hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, precyzyjnie szlifowany i wykonany z najwyższej jakości stali nóż bębnowy pozwala na cięcie trawy, jak przy pomocy nożyc. Dzięki bezkontaktowej technice cięcia – nóż bębnowy i nóż dolny nie stykają się. Ten typ kosiarki umożliwia także bardzo krótkie strzyżenie trawnika – minimalna wysokość 12 mm nie jest dostępna dla innego typu kosiarek ręcznych bębnowych.

Kosiarki ręczne bębnowe są oszczędne – to cecha, której brakuje wszystkim innym urządzeniom tej klasy. Urządzenia poruszane siłą ludzkich mięśni nie pochłaniają dodatkowych kosztów, w myśl zasady „wystarczy je tylko prowadzić, a one same będą przycinać trawnik. Kosiarki ręczne bębnowe GARDENA posiadają wygodny w obsłudze, ręczny regulator wysokości cięcia. Idealnie sprawdzają się w małych ogródkach, gdzie koszenie trawnika nie zabiera dużo czasu.

Kosiarki ręczne bębnowe są bezgłośne. Wykorzystują siłę napędu osoby prowadzącej, dzięki czemu działają jak ręczny mikser, przycinając zbyt wysoko rosnącą trawę. Kosiarka bębnowa zajmuje też znacznie mniej miejsca niż kosiarka z napędem elektrycznym lub spalinowym, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla małych ogrodów, w których brakuje miejsca na przechowywanie różnego rodzaju sprzętu i narzędzi.

Zobacz również:
Kosiarka samojezdna Husqvarna
Ostatnie koszenie trawnika
Nowe podkaszarki żyłkowe Black&Decker

Przeczytaj także na stronie poradnika ogrodniczego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment