Maszyny do odśnieżania. Co wybrać?

Posted on 5th Grudzień 2011 in Narzędzia i sprzęt, Porady ogrodnicze

Nagłe zamiecie i intensywne opady śniegu uprzykrzają życie niemal każdemu z nas. Jednak zbliżająca się zima nie musi być taka, jak poprzednie. Doskonale odśnieżone podjazdy, chodniki, tereny przylegające do posesji mogą stać się rzeczywistością w mgnieniu oka – wszystko to dzięki kilku praktycznym rozwiązaniom w maszynach do odśnieżania firmy Husqvarna.

Jeżeli dobrze się przygotujemy, w tym roku zima nas nie zaskoczy. Nie będziemy musieli z trudem usuwać śniegu szuflą. Nikt z nas nie ma przecież ochoty na poranny wysiłek przy minusowej temperaturze, nie wspominając już o straconym czasie. Jest na to jednak rada! Poranek może zostać uratowany dzięki zaopatrzeniu się w odpowiednią maszynę do odśnieżania taką jak: dmuchawę do śniegu – najodpowiedniejszy sprzęt w walce z nieproszonym śniegiem.

Co wybrać?

Istnieje kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę wybierając maszynę do odśnieżania.

Pierwszym z nich jest powierzchnia terenu, jaki będziemy odśnieżać. W zależności od tego jak dużą przestrzeń musimy oczyścić ze śniegu, trzeba wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy silnika. Teren przydomowy: chodniki, ozdobne ścieżki brukowe czy zjazd do garażu są elementami, z którym poradzi sobie mniejszy, jednostopniowy pług wirnikowy.

Drugim istotnym czynnikiem jest ukształtowanie terenu. Dla płaskich i mniej wymagających powierzchni dobrym wyborem są maszyny do odśnieżania o mniejszej mocy, służące do kilkunastominutowej pracy.

Kolejnym ważnym elementem, warunkującym wybór maszyny do odśnieżania, jest obfitość opadów w danym regionie. Tereny nizinne, gdzie opady nie są zbyt częste, nie wymagają sprzętu o dużej mocy.

Podsumujmy zatem – przy wyborze maszyny do odśnieżania trzeba wziąć pod uwagę:
1. Powierzchnię działki
2. Ukształtowanie terenu
3. Wielkość opadów charakterystyczną w danym miejscu

 

Do obecnej oferty pługów wirnikowych Husqvarna, składającej się z czterech modeli z systemem dwustopniowym, dołączą dwie nowe odśnieżarki. Na początek gama produktów zostanie rozszerzona o model ST 121E – pierwszą w historii firmy Husqvarna odśnieżarkę wyposażoną w system jednostopniowy. Jest to kompaktowa maszyna, przeznaczona dla okazjonalnych użytkowników. Posiada najpotężniejszy silnik w swojej klasie dostępny na rynku­” – powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Jednak powstaje pytanie: jaki sprzęt wybrać w przypadku większych obiektów, jak szpitale czy lokalne stadiony sportowe? Tereny pożytku publicznego, ze względu na pełnione funkcje, powinny być zawsze łatwo dostępne. Dla nich przeznaczone są maszyny do odśnieżania o potężnych silnikach, dużej sile wyrzutu zmielonego śniegu, dający z siebie wszystko niezależnie od nachylenia terenu czy panującego na dworze mrozu. Tego typu urządzeniem jest pług wirnikowy: ST 268EPT. Przygotowany został z myślą o użytkownikach komercyjnych.

Prostota obsługi i łatwość przechowywania to cechy, które przyświecały nam podczas projektowania odśnieżarki ST 121E. Z kolei przy modelu dla profesjonalistów – ST 268EPT – stawialiśmy na dodatkową moc koni mechanicznych, a także świetną przyczepność. Dzięki rozszerzonej ofercie dmuchaw do śniegu, Husqvarna jest w stanie zapewnić rozwiązania do prac w każdych warunkach. Od teraz wszystko, począwszy od całodziennej pracy, a skończywszy na 10-cio minutowym odśnieżaniu podjazdu, będzie przebiegało niezwykle łatwo” – dodał Pan Andrzej Cieciuch.

 

ST 121E
Utrzymanie perfekcyjnie odśnieżonych ścieżek wokół domu sprawia trudności. Dlatego też inżynierowie i projektanci w firmie Husqvarna wrócili do desek kreślarskich. Ich zadaniem było przygotowanie pierwszej jednostopniowej maszyny do odśnieżania. Rezultat? Urządzenie na tyle mocne, że wyprzedza konkurencję, a do tego wyposażone w kilka pomysłowych rozwiązań. Teraz można zapomnieć o trudnych i uciążliwych próbach włączania maszyny przy niskich temperaturach, dzięki elektrycznemu rozrusznikowi. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdych warunkach pogodowych.

Ergonomicznie zaprojektowana ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni – bez ryzyka uszkodzenia terenu znajdującego się pod śniegiem. Kończąc pracę, maszynę do odśnieżania można bez problemu schować w garażu – dzięki trzy stopniowemu składanemu uchwytowi zajmuje ona niewiele miejsca.

 

ST 268 EPT
Nowa maszyna do odśnieżania, przeznaczone do profesjonalnego użytku, poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi wyzwaniami. Maszyna powstała na bazie dwustopniowego systemu firmy Husqvarna, jednak została uaktualniona o kilka cech. Najważniejszą z nich jest blokada mechanizmu różnicowego i głęboki bieżnik w kołach. Dodatek ten pozwala dmuchawie do śniegu poruszanie się po trudnym, zróżnicowanym terenie jak: strome stoki. Przy czym maszyna w dalszym ciągu zapewnia operatorowi stabilność i wygodę. Hydrostatyczna skrzynia biegów nie przenosi drgań na resztę urządzenia. Gwarantuje płynne poruszanie, co świetnie współgra z potężnym układem kierowniczym stosowanym we wszystkich odśnieżarkach Husqvarna. Dwa uchwyty pozwalają poruszać każdym kołem osobno, dzięki czemu zakręty o 180˚ są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Zobacz również:
Usuwanie śniegu i lodu z ogrodu
Usuwanie lodu z chodników i ścieżek. Czy warto sypać solą?
Dokarmianie ptaków w ogrodzie i na balkonie

Materiał prasowy nadesłany przez ComPress S.A.

One Response to “Maszyny do odśnieżania. Co wybrać?”

  1. wb1 pisze:

    sprzęt super ale ceny przerażające to już lepiej zlecić to odśnierzanie jakieś małej firmie.Pings responses to this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment