Maszyny do odśnieżania. Co wybrać?

Posted on 5th Grudzień 2011 in Narzędzia i sprzęt, Porady ogrodnicze

Nagłe zamiecie i intensywne opady śniegu uprzykrzają życie niemal każdemu z nas. Jednak zbliżająca się zima nie musi być taka, jak poprzednie. Doskonale odśnieżone podjazdy, chodniki, tereny przylegające do posesji mogą stać się rzeczywistością w mgnieniu oka – wszystko to dzięki kilku praktycznym rozwiązaniom w maszynach do odśnieżania firmy Husqvarna.

Jeżeli dobrze się przygotujemy, w tym roku zima nas nie zaskoczy. Nie będziemy musieli z trudem usuwać śniegu szuflą. Nikt z nas nie ma przecież ochoty na poranny wysiłek przy minusowej temperaturze, nie wspominając już o straconym czasie. Jest na to jednak rada! Poranek może zostać uratowany dzięki zaopatrzeniu się w odpowiednią maszynę do odśnieżania taką jak: dmuchawę do śniegu – najodpowiedniejszy sprzęt w walce z nieproszonym śniegiem.

Co wybrać?

Istnieje kilka czynników jakie warto wziąć pod uwagę wybierając maszynę do odśnieżania.

Pierwszym z nich jest powierzchnia terenu, jaki będziemy odśnieżać. W zależności od tego jak dużą przestrzeń musimy oczyścić ze śniegu, trzeba wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy silnika. Teren przydomowy: chodniki, ozdobne ścieżki brukowe czy zjazd do garażu są elementami, z którym poradzi sobie mniejszy, jednostopniowy pług wirnikowy.

Drugim istotnym czynnikiem jest ukształtowanie terenu. Dla płaskich i mniej wymagających powierzchni dobrym wyborem są maszyny do odśnieżania o mniejszej mocy, służące do kilkunastominutowej pracy.

Kolejnym ważnym elementem, warunkującym wybór maszyny do odśnieżania, jest obfitość opadów w danym regionie. Tereny nizinne, gdzie opady nie są zbyt częste, nie wymagają sprzętu o dużej mocy.

Podsumujmy zatem – przy wyborze maszyny do odśnieżania trzeba wziąć pod uwagę:
1. Powierzchnię działki
2. Ukształtowanie terenu
3. Wielkość opadów charakterystyczną w danym miejscu

 

Do obecnej oferty pługów wirnikowych Husqvarna, składającej się z czterech modeli z systemem dwustopniowym, dołączą dwie nowe odśnieżarki. Na początek gama produktów zostanie rozszerzona o model ST 121E – pierwszą w historii firmy Husqvarna odśnieżarkę wyposażoną w system jednostopniowy. Jest to kompaktowa maszyna, przeznaczona dla okazjonalnych użytkowników. Posiada najpotężniejszy silnik w swojej klasie dostępny na rynku­” – powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Jednak powstaje pytanie: jaki sprzęt wybrać w przypadku większych obiektów, jak szpitale czy lokalne stadiony sportowe? Tereny pożytku publicznego, ze względu na pełnione funkcje, powinny być zawsze łatwo dostępne. Dla nich przeznaczone są maszyny do odśnieżania o potężnych silnikach, dużej sile wyrzutu zmielonego śniegu, dający z siebie wszystko niezależnie od nachylenia terenu czy panującego na dworze mrozu. Tego typu urządzeniem jest pług wirnikowy: ST 268EPT. Przygotowany został z myślą o użytkownikach komercyjnych.

Prostota obsługi i łatwość przechowywania to cechy, które przyświecały nam podczas projektowania odśnieżarki ST 121E. Z kolei przy modelu dla profesjonalistów – ST 268EPT – stawialiśmy na dodatkową moc koni mechanicznych, a także świetną przyczepność. Dzięki rozszerzonej ofercie dmuchaw do śniegu, Husqvarna jest w stanie zapewnić rozwiązania do prac w każdych warunkach. Od teraz wszystko, począwszy od całodziennej pracy, a skończywszy na 10-cio minutowym odśnieżaniu podjazdu, będzie przebiegało niezwykle łatwo” – dodał Pan Andrzej Cieciuch.

 

ST 121E
Utrzymanie perfekcyjnie odśnieżonych ścieżek wokół domu sprawia trudności. Dlatego też inżynierowie i projektanci w firmie Husqvarna wrócili do desek kreślarskich. Ich zadaniem było przygotowanie pierwszej jednostopniowej maszyny do odśnieżania. Rezultat? Urządzenie na tyle mocne, że wyprzedza konkurencję, a do tego wyposażone w kilka pomysłowych rozwiązań. Teraz można zapomnieć o trudnych i uciążliwych próbach włączania maszyny przy niskich temperaturach, dzięki elektrycznemu rozrusznikowi. Sterowany dźwignią wyrzutnik śniegu oraz jasne reflektory LED są cechami pozwalającymi na świetną pracę w każdych warunkach pogodowych.

Ergonomicznie zaprojektowana ST 121E została także wyposażona w wyprofilowane gumowe ostrze ślimakowe, umożliwiające płynną pracę na każdej powierzchni – bez ryzyka uszkodzenia terenu znajdującego się pod śniegiem. Kończąc pracę, maszynę do odśnieżania można bez problemu schować w garażu – dzięki trzy stopniowemu składanemu uchwytowi zajmuje ona niewiele miejsca.

 

ST 268 EPT
Nowa maszyna do odśnieżania, przeznaczone do profesjonalnego użytku, poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi wyzwaniami. Maszyna powstała na bazie dwustopniowego systemu firmy Husqvarna, jednak została uaktualniona o kilka cech. Najważniejszą z nich jest blokada mechanizmu różnicowego i głęboki bieżnik w kołach. Dodatek ten pozwala dmuchawie do śniegu poruszanie się po trudnym, zróżnicowanym terenie jak: strome stoki. Przy czym maszyna w dalszym ciągu zapewnia operatorowi stabilność i wygodę. Hydrostatyczna skrzynia biegów nie przenosi drgań na resztę urządzenia. Gwarantuje płynne poruszanie, co świetnie współgra z potężnym układem kierowniczym stosowanym we wszystkich odśnieżarkach Husqvarna. Dwa uchwyty pozwalają poruszać każdym kołem osobno, dzięki czemu zakręty o 180˚ są łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Zobacz również:
Usuwanie śniegu i lodu z ogrodu
Usuwanie lodu z chodników i ścieżek. Czy warto sypać solą?
Dokarmianie ptaków w ogrodzie i na balkonie

Materiał prasowy nadesłany przez ComPress S.A.

One Response to “Maszyny do odśnieżania. Co wybrać?”

  1. wb1 pisze:

    sprzęt super ale ceny przerażające to już lepiej zlecić to odśnierzanie jakieś małej firmie.Pings responses to this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment