Międzynarodowa Wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE” już za nami…

W połowie sierpnia we wpisie Ogród – dobry ruch! informowaliśmy o zbliżającej się wystawie “Zieleń to Życie”. Dziś już imprezę tą mamy za sobą. Tegoroczna międzynarodowa wystawa “Zieleń to Życie” odbyła się w dniach 26-28 sierpnia w warszawskim Centrum EXPO XXI. W targach wzięło udział 292 wystawców z 11 krajów, specjalizujących się w dziedzinie szkółkarstwa, ogrodnictwa, techniki i architektury krajobrazu. Wśród nich nie zabrakło firmy Fiskars, światowego lidera w produkcji narzędzi ogrodniczych.

Wystawa Zieleń to Życie jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Cieszy się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i pasjonatów ogrodnictwa. O randze wydarzenia świadczy fakt, iż corocznie zwiększa się liczba wystawców oraz odwiedzających wystawę gości. W tym roku targi odwiedziło 16 500 osób, w tym ponad 5 000 związanych zawodowo z “zieloną branżą”. Stoiska zajęły trzy hale oraz teren otwarty Centrum EXPO XXI. Łączna powierzchnia wystawowa wyniosła ok. 13 000 m².

Trzydniowy program wystawy obfitował w wiele interesujących wydarzeń przeznaczonych
dla architektów krajobrazu, szkółkarzy, studentów kierunków ogrodniczych, pracowników centrów ogrodniczych oraz kupców sieci budowlano – ogrodniczych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja szkoleniowa “Centrum Ogrodnicze Przyszłości” prowadzona przez światowej sławy eksperta i konsultanta w branży centrów ogrodniczych – Johna Stanleya. Firma Fiskars była jednym ze sponsorów spotkania. Wydarzenie, adresowane głównie do właścicieli i pracowników centrów ogrodniczych, przyciągnęło ponad 250 słuchaczy z 5 krajów. Tematem przewodnim konferencji był rozwój centrów ogrodniczych w następnej dekadzie.

Podczas 19 międzynarodowej wystawy Zieleń to Życie dwie nagrody przypadły firmie Fiskars. Pierwsza z nich to “Złoty Wawrzyn” w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska wystawy. Jury doceniło walory estetyczne ekspozycji, bogactwo oferty oraz możliwość przetestowania przez odwiedzających niektórych narzędzi.

Druga nagroda to wyróżnienie w konkursie “Zielony Laur” w kategorii najlepszy produkt
do ogrodu i terenów zieleni dla kosiarki ręcznej bębnowej Momentum™. “Zielony Laur” to nagroda przyznawana nowatorskim rozwiązaniom w zakresie techniki, technologii i myśli twórczej, które można w praktyce wykorzystać w szkółkarstwie i tworzeniu ogrodów prywatnych oraz publicznych.

Kosiarka bębnowa MOMENTUM™ wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, jest łatwa do prowadzenia, nie blokuje się oraz umożliwia cięcie trawy przy samej krawędzi trawnika. System noży StaySharp™ zapewnia długotrwałą żywotność ostrzy. Kosiarka posiada regulację wysokości cięcia trawy w zakresie od 2,5 cm do 10 cm, a regulowana wysokość rączki ułatwia koszenie osobom o różnym wzroście. Kosiarkę tę wyposażono też w unikalny mechanizm wyrzutu ściętej trawy do przodu. Więcej informacji oraz film prezentujący możliwości tej kosiarki można znaleźć tutaj…

Przyznana nagroda, jest kolejnym potwierdzeniem jakości sprzętu Fiskars. Firma Fiskars jest producentem ergonomicznych i trwałych narzędzi ogrodniczych. Produkty te projektowane są w taki sposób, aby zapewnić komfort użytkowania i zredukować do minimum wysiłek potrzebny do pracy w ogrodzie.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych nadesłanych przez Hill&Knowlton Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment