Narzędzia ogrodnicze przydatne jesienią

Posted on 8th wrzesień 2011 in Narzędzia i sprzęt, Porady ogrodnicze

Nadchodząca jesień to okres intensywnych porządków w ogrodzie. Jedną z podstawowych prac jest usuwanie liści opadłych z drzew. Innym, bardziej przyjemnym obowiązkiem, jest zbiór jesiennych jabłek. Przyjemnym – o ile nie spadniemy z drabiny… Dlatego dziś prezentujemy narzędzia ogrodnicze przydatne jesienią z serii GARDENA Combisystem, dzięki którym zbieranie jabłek i usuwanie opadłych liści nareszcie staje się proste!

 

Nowość GARDENA combisystem – grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL


Znakomicie nadają się do szybkiego grabienia dużych ilości liści, ściętej trawy i innych odpadów ogrodowych. To niezwykłe narzędzie ogrodnicze przydatne jesienią do grabienia można szybko i łatwo podzielić na dwie części. Można je także składać, aby nie zajmowały dużo miejsca. Wykonane są z wysokojakościowego tworzywa sztucznego, a zintegrowana rurka aluminiowa zapewnia dużą stabilność. 25 lat gwarancji.
W pozycji rozłożonej szerokość 77 cm.

 

Nowość GARDENA combisystem – szczotka do zamiatania ulicy ze skrobakiem

Gładkie włosie wysokiej jakości wykonane z polipropylenu oraz wytrzymały skrobak sprawia, że jest to jedno z najlepszych narzędzi ogrodniczych przydatnych jesienią!

Zapewnia optymalne efekty czyszczenia i wysoką skuteczność pracy. Zintegrowany ze szczotką skrobak umożliwia bezproblemowe usuwanie udeptanego brudu i mokrych liści. Odporna na uderzenia obudowa tego praktycznego narzędzia ogrodniczego wykonana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Szerokość pracy 45 cm. 25 lat gwarancji.

 

GARDENA combisystem – zrywaczka do owoców

To niezastąpione narzędzie ogrodnicze przydatne jesienią do zrywania owoców, sprawia że czynność ta staje się o wiele bardziej prosta i przyjemna.

Dzięki teleskopowemu trzonkowi combisystem można z łatwością zrywać jabłka z wierzchołków drzew bez konieczności użycia drabiny. Przegub pozwala na pełną regulację kąta pracy. Mocna konstrukcja z tworzywa sztucznego. Ostrze do cięcia łodyg ze stali nierdzewnej. Worek z bawełny nadaje się do prania. 25 lat gwarancji.

 

GARDENA wózek ogrodowy „Gartenmobil”

Jest to narzędzie ogrodnicze przydatne jesienią do zbierania i wywożenia chwastów, ściętej trawy lub śmieci.

Dzięki stabilnej konstrukcji metalowej ramy wytrzymuje obciążenie do 70 kg. Pokrywa chroni przed wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami, może być również użyta jako szufelka do ładowania. Mocowanie worka przy pomocy zacisków. Przydatny przy segregowaniu odpadów dzięki możliwości zamocowania dwóch worków obok siebie. Możliwość zawieszenia 2 trzonków combisystem oraz dwóch narzędzi ręcznych. Po demontażu uchwytów na worki, nadaje się również jako taczka do transportu skrzynek z owocami i bądź napojami. W komplecie dla tego narzędzia ogrodniczego przydatnego jesienią jest listwa naścienna do zamocowania haków. Duże stabilne koła o specjalnym bieżniku nie niszczącym trawy. Wykonany z materiałów nierdzewnych dla zapewnienia długiego okresu eksploatacji. W komplecie worek na odpady.

 

Więcej informacji o narzędziach ogrodniczych przydatnych jesienią z serii GARDENA Combisystem znaleźć można na stronie Poradnika Ogrodniczego w artykule Jesień w ogrodzie – pomysły na ułatwienie prac. Są tam też zdjęcia z przykładami zastosowania w/w narzędzi podczas prac w ogrodzie.

Prezentowane sprzęty i akcesoria można z łatwością zamówić przez internet w sklepie, z którym współpracuję od lat – zobacz ofertę GARDENA!

Nie zapominajmy również, że jesień to dobra pora na rozpoczęcie wstępnych przygotowań do zabezpieczania narzędzi na zimę!

Te przydatne narzędzia ogrodnicze proponowane przez GARDENĘ z pewnością ułatwią wykonywanie jesiennych prac w ogrodzie. A jakie są Wasze praktyczne pomysły i sposoby na ułatwienie ogrodniczych prac? Macie własne ulubione narzędzia sprawiające, że jesienna robota w ogrodzie wre i tak spędzony czas staje się przyjemnością? Piszcie śmiało w komentarzach! Czekam na Wasze pomysły na jesiennych pomocników w ogrodzie :-)

Zobacz również:
Cztery pory roku w ogrodzie z narzędziami Fiskars QuikFit
Jesień w ogrodzie
Podlewanie roślin jesienią
Jesienny oprysk mocznikiem – zwalczanie parcha jabłoni
Letnie przyjęcia w ogrodzie – jak się przygotować
Spalanie odpadów na ogródkach działkowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment