Ogrodowy rozdzielacz wody GARDENA

Woda stanowi podstawę życia nie tylko dla człowieka, ale także dla roślin. Latem, kiedy wysokie temperatury mocno wysuszają glebę, intensywne nawadnianie roślin jest koniecznością. W coraz większej liczbie nowoczesnych ogrodów odbywa się to poprzez system automatycznego nawadniania. Możliwość połączenia takiego systemu z czujnikami wilgotności i czujnikami deszczowymi sprawia, że staje się on praktycznie niezależną jednostką nawadniającą. Z takim systemem możemy być spokojni o kondycję roślin w naszym zieleńcu przez całe lato.

Nowy ogrodowy rozdzielacz wody GARDENA (nazwany przez producenta “Dzielnikiem wody”) zwalnia nas z konieczności pamiętania o regularnym podlewaniu ogrodu. Można go zastosować do różnych typów ogrodów, z rozmaitą roślinnością. Dzielnik wraz ze sterownikiem nawadniania pozwala na polewanie poszczególnych fragmentów naszej działki zgodnie z wymaganiami roślin i ustalonym programem.

Steruj nawadnianiem

Ogrodowy rozdzielacz wody GARDENA jest wspomagany sterownikiem nawadniania, regulującym każdy cykl podlewania roślin w poszczególnych częściach ogrodu. Sterownik jest wyposażony w wydajne ogniwa słoneczne, które poradzą sobie z naładowaniem akumulatora również podczas pochmurnej pogody. Panel sterujący można zdjąć z urządzenia, co ułatwia programowanie sterownika. Urządzenie można zaprogramować na maksymalnie 6 nawodnień dziennie, w dowolne dni tygodnia, a czas pojedynczego nawodnienia może trwać od 1 min do prawie 10 godzin. Dodatkowo, dzięki czujnikowi deszczu i wilgotności gleby, sterownik może wstrzymać lub przerwać automatyczne nawadnianie ogrodu.

Nawadniaj do 6 sekcji jednocześnie

Do ogrodowego rozdzielacza wody GARDENA możemy podłączyć zraszacze mobilne, zraszacze wynurzane oraz system nawadniania kropelkowego. Zapotrzebowanie na wodę u poszczególnych roślin różni się, dlatego czas nawadniania może być indywidualnie dopasowany do każdej z linii nawadniających, docierających w różne obszary naszej działki. Przykładowo rabaty kwiatowe mogą być nawadniane przez nawadnianie kropelkowe GARDENA Micro-Drip-System, kiedy w tym samym czasie o nasz trawnik zadba system zraszający. Do jednego automatycznego rozdzielacza można podłączyć od 2 do 6 linii nawadniania, przy zachowaniu wysokiego poziomu ciśnienia wody. Nie ma znaczenia w jakiej pozycji zamontujemy ogrodowy rozdzielacz wody GARDENA. Zarówno w pozycji pionowej na ścianie, czy poziomej na ziemi, precyzyjnie dostarczy on wodę zgodnie z zaprogramowanymi preferencjami.

Oto zalety ogrodowego rozdzielacza wody GARDENA:

  • W pełni zautomatyzowane nawadnianie nawet przy 6 różnych liniach!
  • Prosta obsługa dzięki intuicyjnemu sterownikowi
  • Płyta montażowa do podłoża i ściany
  • W komplecie 5 przyłączy kranowych i 3 zaślepki
  • Wszystkie wyjścia z gwintem zewnętrznym 26,5 mm (G ¾)
  • W przypadku podłączenia linii w jednym kierunku, urządzenie zajmuje niewiele miejsca w naszym ogrodzie

Urządzenia i akcesoria do nawadniania GARDENA można z łatwością zamówić przez internet – ZOBACZ…

Zobacz również:
Automatyczne nawadnianie ogrodu
Podlewanie roślin jesienią
Projektowanie systemu nawadniania ogrodu z ekspertami GARDENA
Hydrożel ogrodniczy – jak stosować?
Jak przygotować system nawadniania do zimy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment