Okrywanie roślin na zimę

Coraz powszechniej do okrywania roślin na zimę stosuje się agrowłókniny. Okrycie z agrowłókniny jest lekkie (nie obciąża i nie uszkadza roślin), częściowo przepuszcza wilgoć, powietrze i światło, pozwalając roślinom kontynuować procesy wegetacyjne. To powoduje, że agrowłóknina jest doskonała do zimowej ochrony roślin przed mrozem i wiatrem i wygrywa w konkurencji z innymi, bardziej tradycyjnymi materiałami do okrywania roślin.

Agrowłóknina zimowa ochroni nasze krzewy i drzewka przed mrozem i zimnym, wysuszającym wiatrem. Do okrywania roślin na zimę stosuje się agrowłókniny białe o grubości 50g/m².

Czy agrowłókniny mają jakieś mankamenty?
Po pierwsze są sprzedawane w dużych płachtach lub rolkach. Nie każdy jednak potrzebuje aż tyle. Posiadacze balkonów lub tarasów nie są w stanie wykorzystać całej kupionej agrowłókniny. Nawet jeśli mamy duży ogród, to często okrycia wymagają tylko pojedyncze, najbardziej wrażliwe na mrozy rośliny. Tutaj też pozostaną niewykorzystane resztki materiału, których nie zużyjemy, a musieliśmy przecież za nie zapłacić… Poza tym aby okrycie nie zostało zerwane przez silne zimowe wiatry, rośliny okryte agrowłókniną trzeba dobrze obwiązać sznurkiem. A to też czasem bywa skomplikowane. Jak się niejednokrotnie przekonałem, zimowe wiatry i tak potrafią zrobić swoje…

Wygodne rozwiązanie do okrywania roślin na zimę!
W odpowiedzi na potrzeby konsumentów niedawno (po raz pierwszy chyba 2 lata temu) pojawiły się szyte z agrowłókniny tzw. kaptury ochronne do okrywania roślin na zimę. Występują one w różnych rozmiarach, dostosowanych do rozmaitych wielkości i kształtów roślin. Bardzo łatwo zakłada się je na rośliny (nasuwa od góry) a następnie u dołu zaciąga sznureczek, dzięki któremu kaptur nie spadnie i będzie dobrze przylegać do rośliny. Bardzo praktyczne i wygodne!

To tłumaczy dlaczego okrywanie roślin na zimę kapturami zimowymi stało się hitem tego roku. Aha, no i jeśli mamy do okrycia niewielką liczbę roślin, to kupujemy tylko tyle kapturów ile nam potrzeba. A zatem posiadacz choćby jednego krzewu na balkonie może z takiego kaptura skorzystać :-)

Mankamenty? Przede wszystkim cena. Gdy chcemy kapturami okryć większą liczbę roślin, może okazać się to dość drogie. Dlatego warto zwrócić uwagę na atrakcyjną cenowo ofertę kapturów zimowych do okrywania roślin w sklepie internetowym Sadowniczy.pl

O dobrych pomysłach właściciela tego sklepu, Pana Mariusza Kwiatkowskiego, pisaliśmy już wielokrotnie w poradniku ogrodniczym np. w artykule rewolucja w wysyłce drzew owocowych. Dziś Pan Mariusz oferuje wysokiej jakości kaptury ochronne na rośliny w wyjątkowo korzystnych cenach. Jak to możliwe?

To proste! Firma Pana Mariusza kupiła dość tanio dużą ilość doskonałej zimowej agrowłókniny białej o grubości 50g/m² (czyli dokładnie takiej, jaka powinna być stosowana do zimowej ochrony roślin) i samodzielnie zajęła się szyciem kapturów do okrywania roślin na zimę. Dzięki temu oferowany jest duży wybór rozmiarów kapturów w wyjątkowo niskich cenach. Ten wygodny sposób zimowej ochrony roślin przed mrozem i wiatrem jest teraz w zasięgu ręki (i portfela) każdego z nas!

Zobacz ofertę: zimowe kaptury na rośliny

Uwaga: przy zakupie 10 szt. kapturów i przedpłacie na konto, wysyłka gratis :-)
Życzę udanych zakupów!

Zobacz również:
Okrywanie roślin stroiszem
Przycinanie bylin na zimę
Kiedy z roślin zdjąć osłony zimowe
Ogród w zimie – jak dbać, pielęgnacja
Zabezpieczanie oczka wodnego przed zimą

Tematy powiązane w Poradniku Ogrodniczym:

One Response to “Okrywanie roślin na zimę”

  1. Toska pisze:

    Mam hortensję na okres zimy mogę okryć ją gałązkami świerka i na ziemi liśćmi z brzozy. Taki sam zestaw zrobię na różaneczniku myślę,że będzie dobrze ????Pings responses to this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment