Usuwanie śniegu i lodu z ogrodu

Posted on 28th grudzień 2012 in Ogród ozdobny, Porady ogrodnicze

gardena-lopata-do-snieguZima to jedna z najbardziej efektownych pór roku. W ciągu kilku godzin potrafi pokryć całe nasze otoczenie śnieżnobiałą pierzyną. Najmłodsi zwykle długo wyczekują zimy, dla nich nie ma nic przyjemniejszego niż zabawa w śnieżnym puchu. Jednak zalegające zaspy na tarasach, ścieżkach, drogach dojazdowych to mniej przyjemna strona zimy. Dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się zalegającego śniegu GARDENA poleca narzędzia z zimowej serii combisystem, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Walka ze śniegiem w ogrodzie to ciężka i żmudna praca. Jednak jest ona potrzebna, aby bezpiecznie poruszać się wokół domu, na tarasie, po ścieżkach w ogrodzie czy drogach dojazdowych do garażu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a na pokrytych lodem ścieżkach i podjazdach łatwo się poślizgnąć.

Usuń śnieg z ogrodu
Usuwając śnieg i lód z naszych posesji, należy wystrzegać się metod, które mogą zniszczyć nasz ogród. Posypywanie ścieżek i podjazdów solą może nie tylko zniszczyć naszą odzież czy karoserię auta. Sól, przedostając się do ziemi, staje się niebezpieczna dla roślin, które mają przez jej działanie utrudniony dostęp do wody. W trosce o bezpieczeństwo naszych najbliższych i zdrowie przydomowych zieleńców GARDENA poszerzyła ofertę narzędzi ogrodowych z serii combisystem o łopaty do śniegu, które poradzą sobie w każdych warunkach. Do pojazdów, asfaltu i powierzchni gładkich GARDENA poleca łopatę z krawędzią ze stali szlachetnej o szerokości pracy 50 cm. Blat łopaty został wykonany z tworzywa sztucznego, wytrzymałego na temperatury do -40°C. Dodatkowo gładka powierzchnia i optymalny kąt pracy narzędzia ułatwia zrzucanie śniegu, a wysokie krawędzie boczne zapobiegają spadaniu śniegu.

Usuń śnieg ze ścieżek i chodników
Usuwanie śniegu z posadzek lub ścieżek wykonanych z kostki brukowej powoduje wiele hałasu. Do tego typu prac GARDENA poleca łopatę z krawędzią z tworzywa sztucznego, które chroni podłoże i zapewnia cichą pracę. Aby praca z narzędziami z serii combisystem była wygodniejsza, GARDENA proponuje aluminiowy trzonek 130 combisystem. Pozwala on na ergonomiczną pracę w pozycji stojącej, a specjalnie zaokrąglony uchwyt ułatwia pracę. Ze względu na uniwersalne podłączenie trzonka może być on wykorzystany z innymi narzędziami z serii combisystem.

Warto pamiętać!
“Pamiętajmy, że zima to nie tylko ośnieżone ścieżki i trawniki, ale również dachy domów. Odpowiedzialność pozbycia się śniegu z dachu spada na właścicieli, najemców i administratorów. Dlatego pamiętajmy, aby systematycznie usuwać śnieg z dachów i wiszące sople lodu. Są one niebezpieczne dla naszych bliskich, a dodatkowo mogą kosztować nas mandat” – radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Zobacz również:
Maszyny do odśnieżania. Jaką wybrać?

Materiał prasowy nadesłany przez Biuro Prasowe GARDENA

comments: 0 » tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment