Z zacięciem do cięcia – nowe nożyce do żywopłotu marki TOPEX

Tej wiosny, najbardziej znana polska marka narzędziowa TOPEX rozwinęła swoją ofertę o linię narzędzi ogrodowych. Wśród nich znalazły się solidne nożyce do żywopłotu. TOPEX proponuje działkowiczom i ogrodnikom trzy rodzaje nożyc do żywopłotów: nożyce proste, nożyce faliste oraz nożyce faliste z teleskopową rękojeścią.

Pierwszy produkt – nożyce proste (15A310) posiada ostrza proste, wykonane z wysokiej jakości stali. Dzięki technologii zastosowanej przy ich produkcji, powierzchnie tnące narzędzia cechuje zwiększona wytrzymałość i żywotność. Producent zadbał również o precyzję cięcia oraz bezpieczeństwo. W tym celu nożyce posiadają na ostrzu specjalne nacięcia zapobiegające ześlizgiwaniu się gałązek.

Kolejne dwa produkty (modele 15A311 i 15A312) to nożyce z ostrzami falistymi pokrytymi powłoką PTFE. Technologia powlekania części roboczej oraz jej falisty kształt pozwoliły zredukować tarcie oraz uzyskać większą odporność na czynniki środowiskowe. Dzięki temu, miłośnicy zieleni będą w stanie ciąć jeszcze precyzyjniej, przy mniejszym nakładzie siły. Z myślą o tych, którzy chcieliby sięgać dalej, w modelu 15A312 zastosowano regulowaną rękojeść teleskopową ,zwiększającą zasięg i siłę cięcia.

Wszystkie nożyce do żywopłotu z najnowszej linii ogrodowej TOPEX cechuje dobra ergonomia. Narzędzia posiadają bardzo wygodne, gumowe rękojeści. Ich kształt i wykonanie redukują efekt zmęczenia dłoni oraz podnoszą komfort i precyzję pracy.

Na koniec dodam, że narzędzia TOPEX w praktyce mają okazję sprawdzić nasi czytelnicy, a ich opinie można znaleźć na forum w wątku z opiniami o narzędziach ogrodowych TOPEX. A już niebawem będziemy mieli okazję przetestować kolejne narzędzia – tym razem będą to nożyce do trawy. Będzie można je wygrać w konkursie na forum. Szczegóły już za kilka dni! Aby nie przegapić szansy na zdobycie nożyc, warto na forum zaglądać do działu konkursy dla forowiczów :-)

Zobacz również:
Zakładanie żywopłotu – jak  kiedy
Jak i kiedy ciąć żywopłot

comments: 0 » tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Comment